השכרת נדלן מסחרי- כך תעשו זאת נכון

השכרת נדלן

השכרת נדלן מסחרי- כך תעשו זאת נכון

השכרת נדלן – מחפשים להשקיע בנכס נדל"ן מסחרי?, אז קודם כל מזל טוב לרגל הרכישה וכניסתכם לעולם המשקיעים. לאחרונה יותר ויותר משקיעים פונים לשוק הנדל"ן המסחרי והעניין תופס כמו אש בשדה קוצים, זאת מכמה סיבות. ראשית, בשנים האחרונות בעקבות החלטות הממשלה הוטלו מיסים כבדים על משקיעי הנדל"ן למגורים, כלומר כל בעל נכס שיש ברשותו יותר מ-3 דירות מחוייב בתשלום מס והדבר נראה כמו לשים את כספכם על קרן הצבי.. סיבה נוספת היא העובדה שכאשר אתם משכירים נכס למגורים, אמנם ערכו עשוי לעלות, אך לא בצורה משמעותית, לעומת נכס נדל"ן מסחרי שעשוי להעלות את השווי הנכס בעשרת מונים, אם למשל השכרתם לאיזו חברת סטארט-אפ שעשתה אקזיט או מפעל מצליח המניב רווחים.

לפני הכל

אז לפני שאתם הולכים לחפש נכס להשקעה, אל תרתמו את העגלה לפני הסוסים, בואו תקראו כמה טיפים. ראשית נכס נדל"ן מסחרי מניב יותר רווחים בתשואה החודשית מכיוון שמטבע הדברים עלות ההשכרה שלו היא גבוהה יותר בגלל הפוטנציאל הגלום בו, בדירות למגורים, מחיר ההשכרה לא גבוה מידי ולעיתים נשאר יציב לאורך השנים, כי אם משפחה א' לא תגור בו אז משפחה ב' תגור בו, אין פה איזה פוטנציאל גלום. התשואה השנתית מהשכרת נכס למסחר מגיעה ל-10% לעומת השכרת נדלן למגורים המגיעה ל-3% בשנה. עניין נוסף הוא לדעת היכן לרכוש את הנכס, כמובן שאם אתם מחזיקים נכס מסחרי שהוא חנות לצורך העניין והיא ממוקמת ברחוב הראשי של עיר מסוימת, התשואה העתידית שלכם עשויה לנסוק. סיבה נוספת לכדאיות רכישת נכס נדל"ן מסחרי היא שבנכס מסחרי ההשקעה העצמית שלכם תהיה קטנה יותר מכיוון שאין צורך להיטיב את הנכס למגורים ולעיתים גם בנכס לא יהיו שירותים לדוגמא, דבר שמוזיל לכם עלויות של הוצאות מיותרות. בנוסף תקופות ההשכרה כשמדובר בנכס מסחרי הן ארוכות יותר, למשל אם בנכס למגורים החוזה מתחדש מידי שנה, אז בנכס מסחרי החוזה הוא לרוב לחמש שנים וכך יש לכם ראש שקט לחמש שנים ולא צריך לשבור את הראש כל שנה מחדש עם חיפוש שוכרים לנכס. ברוב המקרים גם נכס שמיועד למסחר יהיה זול יותר לרכישה מנכס שמיועד למגורים, לדוגמה משרדים להשכרה בחיפה  יהיו זולים יותר מדירה בחיפה באותו גודל. משתנה נוסף והכרחי במשוואה שלנו הוא עניין ההלוואה מהבנקים, כאשר אנו לוקחים הלוואה לצורך רכישת נכס מגורים ההלוואות יהיו בריביות גבוהות אך כאשר מדובר בנכס נדל"ן מסחרי הריביות הן נוחות וישנה רמת מסוגלות גבוהה להחזרת ההלוואה בזמן וקצירת רווחים מהירה.

 

לסיכום כנראה לנוכח הנתונים ששטחנו לפניכם אתם תדעו לעשות את ההחלטות הנכונות לכם, אז אמרנו שנכס נדל"ן מסחרי, מניב יותר תשואה, עולה פחות לרכישה, תקופת השכירות היא לטווח יותר ארוך,ההלוואות מהבנקים יותר נוחות בעניין הריביות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *