משכנתא לקניית נדלן – מה חשוב לדעת ?

גיוס אשראי לעסקאות נדלן

לפני שלוקחים משכנתא לקניית נדלן – מה חשוב לדעת?

משכנתא לקניית נדלן – רכישת דירה היא כנראה העסקה הכי גדולה שנעשה בחיים שלנו. מדובר על השקעה כספית גדולה ומשמעותית מאוד, בנכס שאנו מתכננים לגור בו כל החיים או לפחות חלק שיסתכם במגורים של מספר שנים ואז נוכל פשוט להחליט למכור את הנכס במידה ויהיה קטן עבורנו ולרכוש נכס גדול יותר. אז מה חשוב לדעת לפני שאנחנו לוקחים את הלוואות המשכנתא ושמים את כל החסכונות שלנו על העסקה הכי גדולה שאי פעם נעשה? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

חישוב עלות הנכס

ישנם כל מיני פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם ויש להוסיף אותם למחיר הדירה שאתם מחפשים ואפילו אם אתם מחפשים דירות למכירה בחיפה . פרמטרים אלו יהיו למשל: המחיר הסופי של הדירה, התשלומים לעורך הדין, למתווך, לשמאי, תשלום מס הרכישה ותשלום דמי היוון למנהל. כדאי מאוד גם לפני הרכישה, לבצע בדיקות כמו, בדק בית ולהביא שמאי שיעריך את כדאיות העסקה. כך עם לקיחת כל הפרמטרים הללו, תוכלו לדעת את המחיר האמיתי של הנכס ובהתאם לכך, לדעת איזו הלוואה ואיזה סכום כדאי לקחת מהבנק.

איך לחשב את סכום הכסף שאותו תוכלו להחזיר מדי חודש לבנק?

כאשר תגיעו לבנק ותבקשו לקחת משכנתא, הבנק יבקש מכם להמציא לצורך הרכישה של הנכס, לפחות 25-30 אחוז מההון העצמי שלכם. על מנת שתוכלו לעמוד בהחזר המשכנתא, הבנק ימליץ לכם על יכולת החזר של 35 אחוז מהנטו שלכם. שימו לב, שהדבר אכן מתאפשר לכם. כי בעתיד יכולות להיות לכם כל מיני הוצאות ואז לא בטוח שתצליחו לעמוד גם בהחזר שנקבע לכם.

מה קורה אם הבנק מסרב לתת לכם משכנתא?

ישנם מצבים בהם הבנק לא רוצה לתת משכנתא. הדבר יכול להיות מכמה סיבות בהן, בעיות עבר עם הבנק (לדוגמה, אם חזרו צ'קים שלכם), בעיות משפטיות הקשורות לרישום הנכס ועוד. במידה ונתקלתם במצב כזה, דעו שלא מדובר באסון גדול. סביר להניח שתוכלו לפתור את העניין על ידי חברות חיצוניות המעניקות שירותי ייעוץ משכנתאות, המטפלות גם במקרים כמו משכנתא למסורבים. משכנתא שהבנק סירב לתת ולאחר מכן, בסופו של דבר, אישר את ההלוואה.

מהי המשכנתא הכדאית עבורנו?

הדבר כמובן תלוי ביכולת ההחזר שלכם, במצב הכלכלי ובמספר השנים המקסימאלי שהבנק מאפשר לכם להחזיר את ההלוואה (שעומד כיום על 30 שנה). קיימים מספר סוגים של מסלולי משכנתא בהם, משכנתא צמודת מדד, משכנתא בריבית פריים, משכנתא עוגן ועוד. כדאי להתייעץ עם הבנק לגבי המסלול המתאים ויותר מומלץ להתייעץ עם חברה חיצונית, שאין לה שום אינטרסים והיא זאת שתוכל לכוון ולמקד אתכם למסלול שהכי מתאים עבורכם.

תהליך נטילת המשכנתא

אישרו לכם משכנתא? שיהיה במזל טוב. תצטרכו להמציא מסמכים שונים להמשך התהליך בהם, תעודת זהות, תעודת זכאות, אישורי הכנסה, חוזה רכישה ונסח טאבו עדכני. לאחר בדיקה של כל אלה, יהיה אישור סופי על ההלוואה ואז תוכלו לשלם אותה מדי חודש. שיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *