משפצים ? איך תבחרו את הקבלן המתאים?

משפצים

משפצים? איך תבחרו את הקבלן המתאים?

משפצים – כשמחליטים לעשות שיפוץ בבית, יש להצטייד בהמון המון סבלנות ולדעת שמדובר על תהליך שייקח לא מעט זמן וגם יכול להתארך בעקבות כל מיני תקלות או תיקונים שיש לבצע על הדרך. מה שכן, תסכימו איתנו שהתמודדות עם השיפוצים עשויה להיות נוחה ופשוטה אם הצלחתם בבחירתכם ובחרתם בקבלן שיפוצים שהינו מקצועי ובעל ניסיון בתחום. מה שכן, אם עשיתם טעות בבחירה ובחרתם קבלן שיפוצים שאיננו מנוסה מספיק ובטח לא מקצועי, אז  סביר להניח שההתמודדות שלכם תהיה הרבה פחות סבלנית ורק תרצו שכבר יסתיימו עבודות השיפוצים, כמה שיותר מהר ולא משנה איך.

אז איך תוכלו לזהות שבעל המקצוע שבחרתם אכן יעשה את העבודה איכותית וכמו שצריך והכי חשוב – איך תדאגו שלא "יעקצו" אתכם? המשיכו בקריאת המאמר ותגלו.

מי הוא הקבלן?

חשוב מאוד שתבדילו בין אנשי מקצוע המתמחים בתחום השיפוצים לבין קבלני שיפוצים. מה הכוונה? קבלן שיפוצים הוא אחד שעבר את התהליך הפורמלי של רישום בפנקס הקבלנים. מצד אחד מדובר בתהליך אחראי ועצם הרישום בפנקס כזה נותן לו אסמכתא לעסוק בתחום השיפוצים, מה שכן לא בטוח שאכן מדובר בבנאדם ישר. כלומר, יש לבדוק פרמטרים נוספים על אותו הקבלן.

הסכם עבודה

בהסכם העבודה שלכם מול הקבלן, אתם תוכלו לגלות האם מדובר באדם ישר והגון. ההסכם צריך להיות מפורט ככל האפשר. שימו לב שרשום בהסכם מה כולל המחיר מבחינת עבודות השיפוץ, החומרים והאם הקבלן מתחייב על לוח זמנים מסוים. כל אלו, יכולים להעיד על איש מקצוע רציני שעובד בצורה מסודרת ומאורגנת.

ביטוח צד שלישי

קבלן רציני ומקצועי שמכבד את עצמו, יחזיק בביטוח צד שלישי כחלק מפוליסת ביטוח אחריות מקצועית . כך אם במהלך השיפוץ ייגרם נזק או מפגע כלשהו, תוכלו לתבוע את הקבלן. במידה והוא מבוטח, חברת הביטוח תשלם לכם את הפיצויים. אם הקבלן לא מחזיק בביטוח, הוא פשוט יוכל לטעון מצדו שאין לו כסף לשלם לכם על הנזק ואז אתם תהיו בבעיה ותצטרכו לשלם את הנזק שלא אתם גרמתם מכספכם.

ביצוע העבודה בפועל

אם אתם פונים לקבלן שהינו עמוס בעבודה כאשר אתם משפצים , סביר להניח שלא הוא יבצע את עבודות השיפוצים אלא העובדים שלו. מה שכן, עליכם להכניס סעיף בהסכם העבודה, שעל הקבלן להגיע מדי פעם ולנהל ולפקח על העובדים שלו. כך שגם אם הקבלן עושה במקביל מספר עבודות, עדיין עליו להיות מסוגל לבצע את המוטל עליו במסגרת לוח הזמנים שאליו התחייב.

היזהרו מ"עוקץ"

יש סיכון גדול כאשר אתם מחליטים לעבוד עם קבלן ומסכמים איתו שהמחיר כולל את העבודה ואת החומרים ומדוע? כי הדבר יכול לצור מצב בו הקבלן ינסה לחסוך על חומרים איכותיים וישתמש בחומרים זולים, כל זאת על מנת לזכות ביותר רווח מהעבודה. תוכלו להימנע ממצב כזה על ידי בדיקת החומרים שבהם הוא משתמש לצורך ביצוע השיפוץ בדירה בחיפה לדוגמה , וכמו כן במידה ומדובר על אביזרים גדולים כמו רכישה של כיור, אמבטיה, ברזים וכו' – מומלץ שתרכשו את המוצרים הללו בעצמכם. כך תוכלו להיות מודעים למחיר שלהם וגם לקבל עליהם אחריות.

דבר נוסף חשוב מאוד הינו האחריות על העבודה. קבלן מקצועי שבטוח באיכות עבודתו, ייתן לכם כתב אחריות, על פי המקובל. כלומר, על עבודות אינסטלציה תקבלו 3 שנים אחריות, על עבודות איטום תקבלו 5 שנים לפחות ואילו על שיפוץ כללי תהיה לכם אחריות של שנה א'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *