קבוצת רכישה לדירות – כל מה שרציתם לדעת

קבוצת רכישה לדירות

קבוצת רכישה לדירות – כל מה שרציתם לדעת

חושבים על קניית דירה ולא ברור לכם מה הדרך הכי טובה לעשות זאת? אם כך, כדאי שתכירו מקרוב את האפשרות של קבוצת רכישה לדירות כי זה לא במקרה שהרבה משפחות בחרו באופציה הזאת ואולי היא תתאים גם לכם.

 

הכול על קבוצת רכישה לדירות

אין ספק שאחד מהתחומים שמעיינים, במוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו, זו האפשרות לקנות דירה. כולנו היינו רוצים שיהיה לנו נכס שרשום על שמנו בטאבו, אך יחד עם זאת, אנחנו גם מודעים למחירי הנדל״ן הגבוהים כל כך במדינה. זו הסיבה שבגללה כל משפחה מחפשת את הדרך הכי טובה שיש להוזיל את עלויות הקניה, וכאן בדיוק נכנס לתמונה האפשרות של קבוצת רכישה .

 

מה זו בדיוק קבוצת רכישה לדירות?

קבוצת רכישה לדירות זו למעשה קבוצה של רוכשים אשר מתארגנים וביחד קונים את כל המבנה. כלומר, במקום שכל משפחה תגיע לבד ותקנה דירה מסוימת מהקבלן, למעשה הקבוצה מגיעה ביחד וקונה בבת אחת את כל המבנה מהקבלן. יש לכך לא מעט יתרונות והראשי שבהם זו העובדה שניתן לקבל מחירים טובים יותר. כלומר, במקום שכל משפחה תשלם סכום מלא על הדירה, כאשר קונים ביחד את כל המבנה מהקבלן ניתן לקבל הנחה על כל אחת מהדירות. קבוצת רכישה לדירות זו אופציה משתלמת מאוד גם מבחינת הרוכשים וגם מבחינת הקבלן ולכן ברור מדוע האפשרות הזאת הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

 

האם כל אחד יכול להצטרף לכל קבוצת רכישה לדירות?

התשובה היא בפירוש לא. אומנם בעולם מתוקן כל אחד יכול היה לקחת חלק בכל קבוצת רכישה אם הוא עומד בתנאים הבסיסיים של ההון הדרוש, אך בפועל זה לא המצב. בפועל ניתן לראות שיש קבוצות רכישה שעושות סוג של ״מבחני קבלה״ שכן לעיתים האינטרס הוא שיהיה מכנה משותף בין הדיירים שעתידים לחלוק את החיים בבניין. משמעות הדברים היא שניתן לראות קבוצת רכישה לדירות עם אוריינטציה מסוימת ולכן חשוב להיות מודעים גם לעניין הזה. מצד שני, לא תמיד זה המצב ובהחלט ניתן גם לראות קבוצות שפתוחות לכל אדם באשר הוא.

 

איך מאתרים את קבוצות הרכישה?

מעניינת אתכם האפשרות של קבוצת רכישה לדירות בקריות לדוגמה ? רוצים לבדוק את האופציה הזאת לעומק? אם כך, כדאי שתדעו שניתן לאתר את קבוצות הרכישה, כמו כל דבר אחר בימינו, בעזרת האינטרנט. יש הרבה קבוצות שמפרסמות את עצמן בהקשר של פרויקטים מסוימים אך יש גם קבוצות שמתאגדות בלי קשר לפרויקט ספציפי. במקרה כזה לרוב הקבוצה תגדיר את הדרישות שלה לגבי הרכישה ורק בהמשך היא תצא לדרך בחיפוש אחר הפרויקט המושלם. מה שבטוח זה שבעזרת קבוצת רכישה לדירות ניתן לחסוך לא מעט כסף על קניית הדירה ולכן ברור מדוע האפשרות הזאת מעניינת רבים מאיתנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *