טיפים לעיצוב המטבח

טיפים לעיצוב המטבח

טיפים לעיצוב המטבח

לאור העיסוק הרב באוכל, המטבח הוא אחד המיקומים החשובים ביותר בבית ולכן מי שעובר לדירה חדשה או מחליט לעשות שינוי מהותי בנראותו של המטבח, מעבר מהיר על טיפים לעיצוב המטבח כאן למטה יפתח לכם את המחשבה לגבי החלטות מסוימות אך בנוסף לזאת תסתייעו במעצב פנים כדי שהמטבח יהיה פונקציונלי, מעוצב ויכלול את כל החידושים בתחום זה.

טיפים לעיצוב המטבח

כדאי לבנות מטבח התואם את הצורך של כל משפחה על פי דפוסי ההתנהלות בכל בית, אם מדובר במטבח שוקק חיים שמגיעים אליו אורחים לעיתים תכופות, או במטבח שקט.
בהתאם לכך מתכננים את המבנה של הארונות, על פי הארונות הנחוצים לאחסון כלי מטבח כמו קערות, צלחות וכוסות, כמות הארונות עבור מזון וכו'. בנוסף לכך מתכננים מגירות שהן פריט נוח מאד. מומלצות כמה מגירות צרות עבור סכו"ם ואביזרים שונים כמו תרווד, מצקת, כפות גדולות וכלי פלסטיק כמו מגרדת. כמו כן כמה מגירות רחבות ועמוקות עבור כל הסירים והמחבתות, מדובר בפתרון שהוא אידיאלי לסירים בגדלים השונים. חשוב לבקש שהמגירות יהיו בעלות מנגנון של טריקה שקטה וינועו על מסילות טלסקופיות כדי ליצור נוחות מרבית למשתמשים.

אי במטבח

אי במטבח מאפשר יותר עמדות עבודה וכאשר כמה בני משפחה מבשלים יחד, לכל אחד יש את העמדה שלו והוא יכול להכין את התבשילים ואת המטעמים בחופשיות. לכן אם מדובר במטבח גדול רצוי מאד להזמין אי, על פי הגודל האפשרי והצורה ההנדסית על פי המבנה הגיאומטרי הקיים.
כל החלק התחתון של האי משמש גם לצרכי אחסון ולכן מאפשר להפחית את כמות הארונות בהיקף המטבח ולהשאיר מרחב גדול יותר.
מעל הארונות התחתונים אפשר להזמין קלאפות מלבניות אשר הן סוג של מזנונים ובתוכם קיימים מדפים המיועדים להנחת פריטים שחשוב שיהיו במקום גבוה כך שהילדים לא יגיעו אליהם, כמו לדוגמה כוסות זכוכית או צנצנות של קפה.

הסגנון העיצובי של ארונות המטבח

כדאי לראות תמונות, סרטונים או דגמים פיזיים של מטבחים באולמות התצוגה כדי להבין מהו הסגנון העיצובי המתאים ביותר. ההתלבטויות הן בין סגנון כפרי, מודרני, אלקלטי, קלאסי, הייטקיסטי או ווינטג'. האפשרויות הן רבות מאד ולכל אחת קיימת נראות שונה, המשדרת סגנון חדשני או רטרו.
בהתאם לסגנון העיצובי ייקבע גם הגוון שבו ייצבעו הארונות. האופציות הן רבות אך לקוחות רבים יעדיפו ארונות בצבע לבן, או גוון בהיר כמו שמנת, עם משטחי שיש בהירים או גוונים בהירים שבתוכם קיימים עורקים בצבעים קוטביים.
החיפוי של המרחב בין הארונות התחתונים לארונות העליונים, מורכב מאריחים טרנדיים של זכוכיות אטומות או בהירות וצבעוניות, בריקים, מאוירים, או ציוריים.

פרזול של ארונות המטבח

היצע הפרזול הוא עצום והתאמת הידיות הנכונות מעניקות טוויסט ייחודי לכל הנראות של המטבח. אפשר לבחור ידיות קצרות או ארוכות, ישרות או מעוגלות, מפלסטיק, ניקל או מתכת אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *