משכנתא חוץ בנקאית לרכישת דירה יד 1

רכישת דירה באמצעות משכנתא הפכה לדרך הנפוצה, הנוחה והבטוחה ביותר כיום להגיע לדירה משלכם. אם, עד לפני מספר שנים, רכישת דירה יד 1, קניית דירה מיד שנייה (או שלישית והלאה) או משכנתא לרכישת נכס היו נחלתן הבלעדית של הבנקים, והם, באופן טבעי, ניצלו זאת כדי להציב סייגים ותנאים כאוות נפשם, בשנים האחרונות, נכנסה לשוק רכישת הנכסים שחקנית חדשה, קלה ונוחה הרבה יותר מהמשכנתאות של הבנקים – משכנתא חוץ בנקאית. לכן, כיום, כאשר גם האופציה הזו פתוחה בפנינו, חשוב מאד להכיר אותה לעומק, שכן במקרים מסוימים, היא יכולה להתגלות כמשתלמת ועדיפה על פני המשכנתאות שמציעים הבנקאים השונים. כתבנו "יכולה"? כבר בשל היותה של המשכנתא הזו חוץ בנקאית, היא מהווה פתרון מצוין עבור כאלה שאינם יכולים (מסיבות שונות) לקבל משכנתא מהבנק.

מי מציע משכנתא חוץ בנקאית?

קיים מגוון רחב של חברות וגופים המציעים משכנתא חוץ בנקאית והלוואות לצרכי דיור – חלקן – מהמוכרות ומהבולטות במשק (למשל, חברות ביטוח שונות), ואילו חלקן חברות קטנות יותר ופרטיות. לצד היתרון הגדול בתחרות על התנאים שמציבות החברות הללו לבנקים, הרגולציה החלקית בתחום מצידה של המדינה מצירה את רגליהן ומעגנת גם אותן בגבולות ובחוקים. כאמור, בשל היותן של החברות הללו חוץ בנקאיות, הן מסוגלות לתת הצעות מחיר שמתחרות ללא שום בעיה עם המשכנתאות אותן מציעים הבנקים השונים. הבנקים, לרוב, מחושקים במגבלות פנימיות וחיצוניות, מה שנכון כיום, אינו מאפשר להם לעמוד בתחרות שמציבות להם החברות החוץ בנקאיות. נקודת זכות משמעותית נוספת למשכנתאות החוץ בנקאיות מציבה העובדה כי לקיחת הלוואה מחברה כזו אינה פוגעת ביכולתכם לקחת הלוואה בנקאית נוספת בעתיד. כך שאתם משאירים לעצמכם גם את האופציה הזו פתוחה להמשך הדרך, במידה ותזדקקו לה.

לאן צועד שוק המשכנתאות החוץ בנקאיות?

כיום, כבר אפשר לומר די בבטחה, כי בעתיד הקרוב, כאשר תקראו, למשל, הודעה על מכירת דירה בחיפה, האסוציאציה הראשונה שלכם לא תהיה להרים טלפון לבנק שלכם ולברר האם אתם יכולים לקבל משכנתא. אלא, שתתיישבו ליד המחשב שלכם, תתחילו לגלוש, ותוכלו לקבל מושג די ברור על איזו משכנתא חוץ בנקאית אתם יכולים לקבל, מי נותן לכם את התנאים הטובים ביותר, מה יהיו ההחזרים החודשיים שלכם, וכן הלאה… כל אותם פרטים קטנים (אבל חשובים!) אותם, עד לא מזמן, הקפידו באדיקות לשמור הבנקים קרוב לחזה שלהם. דירה מיד ראשונה, דירה מיד שנייה, דירות בחיפה והקריות, באילת, בכרמיאל או בדימונה – כולן תעמודנה לרשותכם, מבלי שהבנקים יוכלו להטיל עליכם תנאי החזר דרקוניים ותנאי סף גבוהים מידי עבורכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *