איך לנקות גרניט פורצלן לאחר שיפוץ?

שיפוצים

אחד מחומרי הריצוף והחיפוי הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות הוא גרניט פורצלן המביא עמו יתרונות רבים לסביבת המגורים.
גרניט פורצלן ניתן למצוא בחיפוי של מטבחים או כאריחי ריצוף מסוגננים. אלה הם סוג של אריחי קרמיקה קשיחים ועמידים בפני כתמים ושריטות כך שהם עמידים יותר בפני שחיקה ולכן, נפוצים מאוד בתור אריחי רצפה או חיפויים לאי או למשטח עבודה במטבח. הם מורכבים מחול, חימר ומינרלים ההופכים את החומר לקשיח וחסין וחזק ועמיד גם בפני רטיבות, חומצות וחדירה של מים.
ההיצע של גרניט פורצלן בשוק הוא מסחרר וכיום ניתן להשיג אותם במגוון גדלים, עיצובים, גוונים וטקסטורות לפי הקו העיצובי המבוקש והם מוסיפים אסתטיקה לכל חלל. יש גרניט פורצלן מטאלי, מבריק, מאט וכדומה.


מנקים עם חומרים מקצועיים


אומנם קל יחסית לנקות ולתחזק גרניט פורצלן אבל חשוב לדעת לעשות זאת נכון כדי לא להסב לחומר נזק ועל מנת לשמור אותו במצב הטוב והאיכותי ביותר למשך שנים. הניקוי האינטנסיבי נדרש בעיקר לאחר פעולת השיפוץ במסגרתה הותקנו אריחי גרניט פורצלן או שיפוץ אחר שבמהלכו יתכן שהגרניט התלכלך ועכשיו עומדת בפניכם המשימה להחזירו לקדמותו.
חשוב מאוד לפנות לחברת ניקיון מקצועית המשתמשת במוצרי ניקיון מקצועיים המבוססים על חומרים פעילים עוצמתיים העומדים בסטנדרטים המחמירים ביותר ומצוידת גם במכונות ניקיון שיכולות לסייע בפעילות.
תהליך הניקוי של הגרניט כולל שימוש בתכשירים המותאמים לו. כמו למשל – סילר לגרניט פורצלן, מסיר שאריות בנייה שמבוסס על חומצות ואינהיביטורים שנועדו להסרת חומרי בנייה שדבקו במשטחים מחומר זה ומחומרים אחרים. חשוב לבחור חומר בעל כושר הקצפה גבוה שנחשב יעיל ומהיר לעבודה. כמו כן, אפשר להשתמש בחומר לניקוי עמוק שהוא גם מסיר שומנים וחשוב שהוא יוכל להסיר לכלוך, שומנים ומכתימים שונים וגם יהיה ידידותי למשתמש ולסביבה, אינו דליק ואינו רעיל כך שתוכלו לחזור הביתה בלי בעיה לאחר פעולת הניקיון.

נפטרים מעובש נהנים מגרניט פורצלן נקי


במקרה ונוצר עובש על גבי גרניט פורצלן, יש להיפטר ממנו בהקדם כי עובש לא רק שאחראי להיווצרות ריח רע ומהווה מטרד אסתטי הוא גם יכול להוביל לקשיי נשימה ובעיות בריאותיות שונות לטווח הארוך. יש לבחור מסיר עובש המתאים לשימוש על גרניט פורצלן שיכול לקטול את פטריית העובש ולטפל באותה הזדמנות גם בטחב, בעל כושר חדירה עמוק והמסת שומנים שיכול גם לנטרל ריחות רעים. לרוב משתמשים בחומר זה בדרך של רצוף, הברשה או מריחה ובכל מקרה יש גם ציוד שיכול לעזור במשימת הניקוי של גרניט פורצלן כמו למשל, פדים לקרצוף וליטוש שמגיעים במגוון דרגות קרצוף מבינוני ועד קרצוף גס ויכולים גם להעלות את רמת הברק.
חלק בלתי נפרד מפעולת הניקיון יכול להיות השימוש בסילר לאיטום והגנה על שכבת גרניט פורצלן מפני חדירת נוזלים, מזהמים ומכתימים שונים במיוחד כאשר מדובר בריצוף. הסילר למעשה הופך את המשטחים קלים יותר לניקוי ויכול להפחית גם נזקי מלחים, כלורדים, קרבונציה ונזקים אלקליים. חשוב לבחור סילר נושם בעל ריח עדין ועמיד בפני קרני UV שלא יגרום להצהבת התשתית המטופלת.

חשוב מאוד לבחור חומרי ניקוי מקצועיים וחברת ניקיון שתדע ליישם את התכשירים בדרך הנכונה ותקפיד שלא לשרוט את המשטח או להסב לו נזק. יש לשים דגש בניקיון של גרניט פורצלן על כמות החומר ביחס לגודל התשתית, לרוב יש לקרצף את החומר הנתון על גבי המשטח באמצעות מברשת או בפעולת ריסוס או מכונת פוליש ולחזור על הפעולה בהתאם לצורך ללא ייבוש החומר על גבי התשתית כי ייבושו עלול להשפיע על הגוון של התשתית.

לפרטים אודות חומרים מקצועיים להסרת כתמים – ניתן למצוא באתר Ntsi

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *