איך שומרים על איכות ושווי הנכס?

איכות הנכס הוא ביטוי שאפשר להקביל אותו לביטוי המתייחס לשווי הנכס, ועל אף שמדובר בשני ביטויים הקשורים קשר הדוק ביניהם, בפועל איכות הנכס מתייחס בעיקר לפעולות המיועדות לשמור על היכולת של הנכס למלא את תפקידו בחיינו. שמירה על איכות הנכס יכולה להתבצע בצורות רבות ומגוונות, החל מניקיון שוטף של הנכס, דרך תחזוקה של מערכות הנכס וכלה בשיפוץ פנים וחוץ של המבנה כאשר הוא מגיע לרמת שחיקה גבוהה מדי ועל כך נדבר בשורות הבאות.

ניקיון ותחזוקה של הנכס

הפעולות החשובות ביותר לשמירה על איכות הנכס הן לאו דווקא הפעולות המשמעותיות, היקרות והמורכבות ביותר, אלא דווקא אותן פעולות שוטפות שעלינו לבצע ביום יום ובכלל זה ניקיון ותחזוקה של הנכס. אם שחיקה מוגברת של הנכס היא הסיבה המרכזית לביצוע עבודות מורכבות יותר של שיפוץ בהמשך הדרך, הרי שהדרך להאט את השחיקה הזאת ולעכב אותה במאוד היא דרך עבודות הניקיון והתחזוקה השוטפות שאנו מבצעים בשגרה. אם חשוב לכם לשמור על איכות הנכס בו אתם מתגוררים או עובדים, הקפידו על גיבוש שגרה של ניקיון הנכס (הן ניקיון שוטף והן ניקיון עמוק אחת לתקופה) ושל תחזוקת מערכות (צנרת מים, הסקה, מערכות חשמל, מיזוג מרכזי, מערכות השקיה וכדומה). ככל שתקפידו על כל אלה, כך תוכלו לשמור על איכות הנכס לאורך זמן רב יותר.

שיפוץ פנים

שיפוץ פנים כולל בתוכו עבודות שיפוץ של דירות המבנה ושל השטח המשותף. שיפוץ זה יכול להתבצע בהיקפים שונים ומגוונים, החל מהחלפת גופי תאורה וצביעת קירות, דרך החלפת ריצוף וטיח קירות וכלה בשיפוץ מקיף הכולל החלפת ריצוף, צנרת, ארונות מטבח, דלתות, חלונות, גופי תאורה, עבודות גבס, שבירת קירות, הוספת מרפסות וחדרים וכן הלאה. שיפוץ פנים הוא מרכיב המפתח בשמירה וחידוש איכות הנכס שאבדה עם הזמן, אך הוא לחלוטין לא המרכיב היחיד. מרכיב נוסף שאותו יש לקחת בחשבון הוא המרכיב של שיפוץ מבנים חיצוני.

שיפוץ מבנים חיצוני

מהלך נוסף וחשוב לא פחות, שאותו יש לבצע על מנת לשמור על איכות הנכס הוא מהלך שיפוץ מבנים חיצוני שיפוץ זה מתמקד בחידוש או שדרוג של מעטפת הבניין החיצונית ובכלל זה של מרחבי הבניין כמו גינה, רחבת כניסה, חניה וכדומה. במסגרת שיפוץ מבנים חיצוני מבוצעות עבודות כדוגמת החלפת חיפוי, ניקוי וחיזוק חיפוי קיים, צביעת בניין, ביצוע עבודות בטון ואיטום במעטפת הבניין, איטום גג, החלפת חלונות, חיפוי מדרגות חוץ, שיפוץ ועיצוב גינה, רחבת כניסה, הוספת חניות פרטיות וכן הלאה. שיפוץ מבנים חיצוני אולי לא משפיע ישירות על איכות החיים בתוך הבית, אבל הוא מסייע מאוד בשמירה על איכות הנכס ובהמשך לכך גם על שווי הנכס ועל כן יש לבצע אותו אחת לתקופה, שיכולה להימשך גם עשורים שלמים.

מחפשים דירות למכירה בקריות והסביבה? נשמח לעזור!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *