דירות למכירה מכונס נכסים

דירות למכירה מכונס נכסים, דברים שכדאי לדעת

הגיע השלב בחיים בו אתם מעוניינים לקנות דירה. אתם מרגישים בשלים ופנויים להבין מה נדרש כדי להוציא את הרעיון אל הפועל. אתם מחפשים באתרים השונים ומוצאים את האופציה הבאה. דירות למכירה מכונס נכסים. אתם רואים הצעות של דירות למכירה בצפון, במרכז, בשרון ובעמקים, בדרום. כמו במכירת דירות רגילה. אך מעבר לבחירת המיקום יש להבין את העקרונות המנחים שבקניית דירה מכונס נכנסים.

מיהו כונס הנכסים?

רבות מן המשפחות בישראל נמצאות במצב סוציו -אקונומי נמוך. כשיש קושי מתמשך לעמוד בתשלומים ובמחוייבויות, המשפחה יכולה להגיע לתהליך של הוצאה לפועל. כחלק מהתהליך, ייתכן והנכס שלהם (ביתם) יעוקל ויעבור לקטגוריית דירות למכירה מכונס נכסים שאף אחד לא רוצה באמת להכנס אליה, אך זה טבעי ווסביר שיקרה באזורים המדורגים נמוך לפי מדדים שבדקה הלשכה הסטטיסטית בישראל. כך, שכדי לקצר בזמן החיפוש של דירת חלומותיכם, תוכלו להתחיל לחפש לפי קריטריון זה. מצד שני, תוכלו לבצע חיפוש רנדומלי כללי כמו ’דירות למכירה בצפון‘, או חיפוש מאוד ספציפי כמו ’דירות למכירה בחיפה.

 

כונס הנכסים הוא איש הקשר שלכם בדומה למתווך המוכר דירות שאינן תחת אחריות ההוצאה לפועל. הוא זה אשר יפרסם את המודעות במדיות כמו בעיתונים או באתרים שונים המיועדים לכך. הוא זה שאחראי להזמין את הקונים, ולארגן את נושא המכירה מתחילתה ועד סופה. דעו כי בעל תפקיד זה אחראי ומחוייב לדאוג לכל הצדדים המעורבים בעסקה זו. אתם, הקונים הפוטנציליים, הנושה, האדם או החברה אשר חייבים להם את הכסף, וכמובן המדינה שדואגת לחוקיות העסקה וכונס הנכסים הוא עובד מטעמה.

דירות למכירה מכונס נכסים

 

אז מה כדאי לדעת בחיפוש דירות למכירה מכונס נכסים?

ניקח לדוגמא חיפוש של דירות למכירה בקריות. מומלץ כי תעשו מחקר על ערך הדירות באזור הקריות,  חפשו אחר שמאי מטעמכם למקרה ותהיו מעוניינים בחוות דעת שנייה. מעבר לכך, השתדלו לקבל כמה שיותר פרטים על אותה דירה. גם אם המחיר הוא אטרקטיבי, אין זה אומר שהדירה במצב טוב, ואינכם רוצים למצוא עצמכם משקיעים הון נוסף על תיקון ושיפוץ מעבר לתכנון. תוכלו אף להסתובב בשכונה ולהתרשם מהסביבה עצמה.

 

לרוב, ישנם ימי סיור מרוכזים כך שגם אפשר להתרשם מהקונים הפוטנצייאליים הנוספים, לשאול שאלות ולהקשיב לתשובות הניתנות גם לשואלים האחרים.

 

אחד הדברים החשובים לדעת כשמחפשים דירות למכירה מכונס נכסים הוא שכונס הנכסים מופקד על מכירת הנכס במהירות האפשרית  ולכל המרבה במחיר. מחד, זהו אלמנט המאפשר גמישות וכוח משא ומתן לגבי הדירה שמתאימה עבורכם. מנגד, דעו שסביר שיהיו קונים נוספים שמעוניינים בעסקה כזו, על כך, הציעו מחיר הגיוני והגון כדי להשאר במשחק עד לקנייה. וכמובן, קחו בחשבון תשלומי מיסים ועמלות כאלו ואחרות.

 

חשוב להערך מבחינת תקציבית כדי שהעסקה לא תיפול כי לא נערכתם נכון מבחינת כספית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *