דירות פינוי בינוי בחיפה – כדאי לקנות?

פרוייקטים שקשורים להתחדשות עירונית הם כאלה שמושכים זוגות צעירים. כי הרי פרוייקטים כמו פינוי בינוי, תמ"א 38, וכדומה – נועדו כדי לשפר את איכות החיים באזור הפריפריה, ולאפשר דיור איכותי עבור הדיירים הקיימים, תוך הוספת דירות חדשות למכירה.

בכך נוצרת הזדמנות נפלאה עבור צעירים שמחפשים דירה זמן רב, ונתקלים רק בדירות יד שתיים בלוחות יד שנייה. עם זאת, מי שיבחר דירה מבניין שעבר התחדשות עירונית: יזדקק לשירותיו של עורך דין פינוי בינוי, כדי לבצע עסקה נכונה. אבל האם כדאי לקנות דירות כאלה? ומה היתרונות של דיור כזה?

מי שמחפש אחר דירות באזור החיפה והקריות, פונה בצעד הראשון אל לוחות המודעות האינטרנטיים שמציעים אינספור דירות למכירה. אתרי אינטרנט עם דירות להשכרה בחיפה ומכירה – יספקו מענה לתושבים מכול הארץ ויציעו דירות בכול מקום, החל מאזור הצפון עד לדרום ואפילו בחו"ל! לכן רבים פונים לחיפוש דירות אינטרנטי מהיר.  מלבד זאת, כדי לאתר דירה מפרויקטים כאלה ואחרים – חשוב לפנות אל סוכנות נדל"ן בחיפה על מנת לאתר דירה מתאימה במחיר נוח ובתנאי תשלום נוחים.

מי שמחפש דירה במחיר נוח, יוכל לבדוק בלוחות המודעות האינטרנטיים האם קיימות דירות מפרויקטים של פינוי בינוי. בכך אפשר לבחור דירות בבניין חדש במחיר מוזל, זאת עקב ההקלות שמקבלים היזם והקבלן בעת הבנייה – מה שמאפשר להם למכור דירות חדשות לאוכלוסייה חדשה, במחיר נוח יחסית.

אבל האם כדאי לקנות דירות בפינוי בינוי?

מי ששואל את השאלה, חשוב שידע כי דירה בבניין שחודש ושופץ – או שכפי שקורה היום, נהרס ונבנה מחדש – תהיה חדשה לחלוטין ותאפשר איכות חיים טובה יותר. זאת באמצעות הוספת חניות תת קרקעיות, אזור מגורים נעים יותר, לובי מחודש, מעלויות, מרפסות וכל מה שמתחדש ונבנה בעקבות פרוייקטים התחדשות עירונית. דירה כזאת תהיה זולה יותר מאחרות והיא תדרוש המתנה לבנייה ולקבלת המפתחות מהקבלן. דבר שצריך לבחון על ידי עורך הדין שיבחן את ההסכם מול הקבלן.

מהם היתרונות של דירות פינוי בינוי?

ישנם כמה יתרונות של דירות כאלה, כמו המחיר הנמוך אותו הזכרנו קודם, הנגישות של הדירות החדשות וערך הנדל"ן שרק עולה ועולה (לכן רבים רוכשים דירות כאלה עבור השקעת נדל"ן). לעיתים, בלוחות חיפוש דירה בחיפה או בכול מקום אחר, ניתן למצוא פנינות של ממש! בעיקר באזורים שנחשבים איכותיים המציעים בנייני בוטיק בחיפה, או בתים פרטיים במחיר נמוך.

חשוב לדעת כי לרכישת דירה מפינוי בינוי יש גם חסרון, והוא בחירת מקום מגורים באזור בו האוכלוסייה נחשבת מוחלשת. ובכול זאת במידה ואתם סטודנטים, סוג צעיר, אקדמאיים ופעילים חברתיים-  תוכלו אתם לייצר במו ידיכם שינוי במקום, ולספק סביבה נעימה עבור כול הדיירים. לכן יש לשים לב גם ליתרונות וגם לחסרונות של רכישת בית דרך קבלן ויזם המבצעים פרויקט פינוי בינוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *