הדירה שלכם הוצפה? ככה תתמודדו

בימי החורף הקשים, אנו שומעים על לא מעט תאונות והצפות שקורות עקב גשמים שמציפים את הרחובות ואת הבתים. בעקבות אסונות שהתרחשו בשנה האחרונה, רבים מבטחים את דירתם ואת עצמם בביטוח תאונות, בעוד שבמקרה של הצפה קשה ונזקים, ניתן לבצע תביעות ביטוח ע"י עורך דין מקצועי  ובכך לקבל פיצוי על נזקים לגוף או כאלה שנגרמו לרכוש.

אם הדירה שלכם הוצפה וכעת אין לכם מקום חם לחזור איליו, יש כמה פעולות שיכולות לסייע לכם למצוא דיור חלופי. אז מה עושים במקרה של הצפה? הנה כמה שיטות להתמודדות:

השכרת דירה חלופית

חפשו מקום חלופי לגור בו. הכנסו ללוח השכרת דירות באזור שבו אתם גרים, או פנו אל חברת תיווך דירות. בחיפה למשל, לא חסרים מי גשמים שעלולים לגרום לנזקים. במידה ואתם מחפשים דירה בחיפה, נסו למצוא דיור זמני כמו השכרה לטווח קצר או סאבלט בחיפה, שיהיה זמין עד לרגע שבו הבית שלכם יחזור להיות שימושי ותקין.

באמצעות לוח דירות מקצועי ו/או סוכן חכם של רימקס פמילי – אפשר למצוא מקום נוח ללינה לתקופה קצרה. העזרו בסוכנות נדל"ן איכותית שתוכל לפתור עבורכם את בעיית הדיור ולמצוא לכם דיור חלופי.

קבלת סיוע מהמדינה

במקרים של אסונות טבע כמו גם במקרים של נזק עקב פגעי מזג האוויר, ניתן לפנות למשרד לבינוי ושיכון או למוסד לביטוח לאומי, כדי לקבל פיצוי או מימון לדיור חלופי. בדקו את הזכויות של מי שדירתו הוצפה עקב הגשמים. אם יש לכם ביטוח דירה או ביטוח תאונות – בדקו האם הפוליסה מכסה נזקים של איתני הטבע ופגעי מזג האוויר. בכך תוכלו לחזור אל חיי השגרה שלכם, כמה שיותר מוקדם.

סיוע מהקהילה

לעיתים, כאשר המדינה מפנה עורף למי שלא מוצא דירה במחיר נוח – דווקא אז נרתם האזרח הקטן לסיוע לזולת. נסו לבדוק אופציה לדיור מוזל או בחינם באמצעות עמותות או דרך אנשים טובים.  פרסום ברשתות החברתיות בו תפרטו את הצורך שלכם (או של אחרים) באיתור דירה בחיפה – יכול להוביל לתוצאות מעולות! גם קיבוצים בכול רחבי הארץ מארחים דיירים שנותרו ללא בית, כמו במקרים של תקיפות בדרום שהותירו נזקים קשים, או במקרים של הצפות בבתים בחיפה, או הצפות באזור השפלה והמרכז.

שיפוץ דירה או רכישת נכס חדש

אם נואשתם מהדירה הישנה שלכם, כדאי לבחון אופציות של שיפוץ או קניית דירה חדשה. אם אתם גרים בחיפה, רצוי לבחור משרד תיווך שיתאים את הדירה החדשה, לתקציב שלכם. עבור שיפוצים, נסו לקבל הלוואה לשיפוצים במחיר נוח, ולאחר מכן לפתור את בעיית ההצפות ולהחליף תשתיות למען הגנה על המבנה. בכך תוכלו לעבור את החורף הבא, בשלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *