הצעדים הכי נכונים לבחירה בדירה שתשביע את רצונכם

ברכישה של דירה, אסור לעשות טעויות. זו עסקה שאם מתבלבלים או לא בודקים משהו כמו שצריך, משלמים על כך ביוקר. זו לא חולצה שמקסימום מחזירים לחנות או קונים חדשה. זה לא טלפון סלולרי, שגם אם התבלבלתם בדגם, אתם עדיין יכולים להתקשר או לגלוש באינטרנט או לצלם סלפי מגניב. קבלו את הצעדים הכי נכונים: כך תבחרו דירה שתשביע את רצונכם על הצד הטוב ביותר.

כך תתמקדו במקום האידיאלי בשבילכם

השתדלו כמה שיותר מוקדם, להגדיר בצורה אופטימלית את האזור שבו תרצו לגור. לא מספיק לומר, "אני רוצה דירה באזור הצפון" או "מתחשק לי לגור צפונית לחדרה". רוצים עיר גדולה? הגדירו שאתם רוצים למצוא נכס של גינדי תל אביב. או דירה שבנה קבלן מוביל בחיפה (או בכל עיר אחרת, נאה בעינכם).

למעשה, אחרי שהחלטתם האם מתאים לכם נניח לקנות בפרויקט של גינדי תל אביב או נניח בחיפה, התמקדו בשכונה שתהיה לכם מתאימה. אל תתעצלו, בררו על השכונה. סיירו באזור ברכב וברגל. שוחחו עם שכנים בבניין או בבניינים הסמוכים. לכו למרכז מסחרי סמוך והתרשמו מהאווירה. הביטו בבתי הספר, גני הילדים, פארקים, מתנ"סים וכל מה שהכי חשוב לכם.

סטנדרט בניה, לא רק מה שרואים בעיניים

בהתרגשות רבה אתם מגיעים לדירה לדוגמא בפרויקט גינדי תל אביב. או שאתם מתייצבים לצד סוכן הנדל"ן החביב שלכם מרימקס חיפה או בקריית מוצקין. זה הזמן לפקוח טוב טוב את העיניים ולהסתכל מקרוב. לראות מהו מספר החדרים. לבדוק גם את גודל הדירה במטרים. להסתכל על כל פינה ולהתרשם מכיווני האוויר. מעל הכל, בדקו מהו סטנדרט הבניה, לפעמים ניתן בקלות לאתר נזילות או סימני מים על הקיר שצריכים להדליק נורה אדומה. וזה לא רק מה שאתם רואים בעיניים. יש דברים שחייבים לשאול ולוודא. למשל, האם החלונות רק נראים יפה או שלמעשה מדובר בזכוכית כפולה. האם החיפויים רק מרהיבים או שהם אכן מסותתים מחומרי הגלם הכי טובים. ובדקו גם את מספר נקודות החשמל, סוג הצנרת וכן הלאה. אה, וגם אל תשכחו לבדוק אם יש מיזוג מרכזי, דוד שמש. מומלץ להכין רשימה של דברים שאפשר וצריך לבדוק. 

קארמה של דירה? כן, יש דבר כזה

פעם נפגשתי עם סוכן של גינדי תל אביב והוא הסביר לי בשיא הרצינות, שיש מה שנקרא "קארמה של דירה". בהתחלה חשבתי שהוא מתבדח. אבל אחרי שהוא הסביר לי למה הוא מתכוון, אני חייב להודות שיש בזה משהו. לכל התמהיל של דירה, עיצוב הפנים, אפילו המיקום של הדלתות ביחס לחלל והנוף שרואים מבעד לחלון, יש השפעה על הדיירים. את זה אף אחד לא יכול "למכור לכם". אין כאן נכון או לא נכון. אתם צריכים לשוטט בנחת בדירה ולחוות אותה. להרגיש האם טוב לכם, באמת. מבפנים. את ההרגשה הזאת לא קונים עם משכנתא. אבל ללא ספק, אין לה תחליף. נוח לכם באמת, בתחושה? מצאתם טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *