טיפים מנצחים לסידור המטבח בדירה החדשה שלכם

המטבח

בשנים האחרונות המטבח תופס בולטות בעיצוב הבית בין אם בזכות לתוכניות הבישול שעוררו רבים לרקוח מטעמים במטבח הביתי ובין אם ביצירת חוויית האירוח והישיבה שעברה לתוך המטבח, באי או בדלפק האוכל.
לרוע המזל, למטבחן יש נטייה להתבלגן במהרה במיוחד לאחר מלאכות הבישול ולכן, חשוב לדעת כיצד לתכנן ולסדר אותו כך שהוא יישמר מאורגן ונקי לאורך זמן.
לפניכם רעיונות והמלצות לתכנון וסידור המטבח בדרך שתאפשר לכם מרחב תנועה לביצוע הפעילות וגם לאירוח וכמובן שתדעו היכן כל דבר לשליפה מהירה ונוחות השימוש. 

תכנון המטבח בדרך הפרקטית ביותר


אם טרם בניתם או אתם במהלך שיפוץ המטבח תמיד כדאי להתאים את המטבח לצרכים שלכם ולתנאי החלל. החליטו היכן למקם את הארונות בחלק העליון או התחתון של המטבח והיכן את הברז והאם יש צורך בשני כיורים ואם תעדיפו כיריים על האי או באזור השיש ומה רוחב השיש בו תרצו לעשות שימוש. הקפידו על בחירת חומרי גלם עמידים במיוחד שקל לנקות ולתחזק ושימו לב לפתרונות אחסון בילד אין כמו למשל, מקרר יינות, מזווה נשלף וגופי תאורה שיוכלו להאיר תאורה היקפית אך גם תאורה תכליתית ממוקדת מטרה, שתעזור לכם בהארת אזור ספציפי במטבח. 

חלוקה לאזורי פעילות ולפי תדירות השימוש


נסו לחלק את המטבח לאזורים כך שתדעו באופן אינטואיטיבי היכן כל דבר מסתתר. למשל, אזור מזווה, אזור לאחסון כלים, אזור לכלים שמוציאים באירועים חגיגיים בלבד, סירים ומחבתות. לאחר מכן נסו לסדר את הארונות לפי חלוקה ייעודית נוחה והשקיעו בבחירה מראש של פתרונות אחסון פרקטיים למטבח וגם בסיווג מקדים של תכולת המטבח.
למשל, ארון שמיועד למוצרי מזון יבשים בו תוכלו להשתמש בצנצנות לקטניות, מיכלי אחסון לקורנפלקס או מיכלים שונים המעניקים אטימות ובפתיחה קלה. כמו כן, מגירה עם ארגז לחם ייעודי. לרוב ארונות עמוקים וגדולים יותר ישמשו לטובת סירים וכלי אוכל גדולים במיוחד כמו כלי הגשה. כדאי להפריד כלים שבירים מכלי פלסטיק או לייעד מגירה לכלי האוכל של הילדים לעומת כלי אוכל חגיגיים וכן להקצות מקום מיוחד לכלי אפייה.
כדאי לבצע נעילה גם של מגירות או ארונות עם כלים יוקרתיים ושבירים או להרחיק סכינים וכלים שעשויים לסכן ילדים ולמקם אותם גבוה כך שלא יגיעו אליהם בקלות. כמו כן, אפשר למקם פריטים קרוב לאזור השימוש שלהם כמו למשל, סירים ומחבתות קרוב לאזור התנור או מוצרים שקשורים למכונת הקפה.

פתרונות אחסון סמויים או גלויים


החליטו אילו מוצרים יעמדו על השיש לגישה מהירה שיהיו זמינים בהישג יד וגם יקשטו את המטבח כמו למשל, צנצנות תבלינים דקורטיביות. שימו דגש במיוחד לאזור הכלים וגם אם יש מדיח כלים תמיד טוב שיהיה מתקן לספוגית וכן מעמד לייבוש כלים שלא נכנסו למייבש או שרוצים לשטוף בחופזה. לרוב גם נקצה מעמד מיוחד לכל הסכינים בין אם בדמות בלוק סכינים או מגנט סכינים מעוצב מנירוסטה. ניתן לרכוש גם מחלקי מגירות ייעודיים וכך להפריד בין אביזרי חיתוך וקיצוץ לסכו"ם. ניתן גם להצמיד מדבקה לכל מגירה שמתארת את תכולתה או להשתמש בידיות בגוונים שונים לסמן את ההפרדה. מקמו גם באזור נגיש מגבת מטבח, כפפות ועוד פריטים שאתם רוצים לשמור בזמינות גבוהה.
חשבו על פריטי אחסון דקורטיביים לתליית בחוץ או הצבתם על השיש כך שיהוו חלק עיצובי מהמטבח בעוד פריטים פחות אסתטיים ניתן להטמין בארונות או במגירות. 

חפשו פתרונות אחסון והצטיידו בכלי אוכל שימושיים ודקורטיביים שיעזרו לכם לארגן מטבח פרקטי ואסתטי כאחד!

"מאמר זה נכתב עבור "רימקס פמילי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *