מה צריך לדעת לפני שקונים דירה

קנית דירה כרוכה בהוצאה כספית גבוהה מאד ולכן יש לבצע הרבה מאד בדיקות לפני עשיית הצעד הגדול והמשמעותי, שהוא העסקה בעלת ההיקף הכספי הגבוה ביותר, של כל אדם.

מה צריך לדעת לפני שקונים דירה

כאשר מחפשים דירות למכירה בחיפה חשוב להחליט מראש באיזו שכונה אתם רוצים לגור. ההיצע הוא רחב אך באופן טבעי כל אדם מעוניין לגור בשכונה שבה גדל, בקרבת האוניברסיטה או בסמוך למקום העבודה.

משפחות רבות בוחנות את המוסדות החינוכיים בשכונות השונות כדי לגבש החלטה כיוון שהחינוך הוא בראש סדר העדיפויות שלהם.

נושא חשוב נוסף הוא הנגישות של השכונה לעורקי התחבורה הראשיים, כדי שהדיירים יבזבזו פחות זמן על הכבישים. או לחילופין נגישות לתחבורה ציבורית הכוללת קווי אוטובוסים זמינים ונוחים ותחנת רכבת סמוכה.

רכישת דירת יש שניה או דירה חדשה

אם הרכישה היא של דירה יד שנייה, מומלץ מאד לשכור את שירותיו של מהנדס שיגיע לדירה ויבדוק אותה בצורה מקצועית ומעמיקה. המטרה היא לעלות על ליקויים כמו נזילות, רטיבות פגמים ועוד. לעתים מדובר בליקויים משמעותיים אשר יובילו את הרוכשים לעלויות כספיות רבות ולא צפויות. במקרים כאלה נהוג לפתוח שוב במשא ומתן מול בעלי הנכס ולאור הדוח של המהנדס להוריד להם סכום נוסף מערך הנכס לקניה, כדי לכסות את עלות השיפוץ או חלק נכבד ממנו.

אם הרכישה היא של דירה על הנייר כיוון שהמיזם נמצא בשלבי בנייה יש לוודא שמקבלים מהקבלן את כל הערבויות הבנקאיות בהתאם לכל תשלום המועבר אליו וזאת בהתאם לתיקון החוק בעניין זה.

במועד מסירת החזקה כדאי גם באופציה זו להזמין מהנדס שיבחן אם קיימים ליקויים בדירה. ליקויים מהותיים או בטיחותיים יש לבקש לתקן באופן מידי כיוון שאי אפשר לעבור לגור בדירה במצב זה. לגבי ליקויים אחרים אם התגלו, הקבלן מחויב לתקן אותם במהלך שנת האחריות.

אפשר למצוא דירות יד שניה מצוינות במחיר סביר ומצד שני לעבור לדירה חדשה זו אופציה נפלאה אך מעט יקרה יותר.

דירות להשכרה בחיפה

מי שדוחה את מועד רכישת הדירה עקב בעיות כלכליות או מכל סיבה אחרת ומחפש דירות להשכרה בחיפה בוחר בסביבת המגורים המועדפת עליו כמו נווה שאנן, הדר, בת גלים, המושבה הגרמנית או במרומי הכרמל. בכל השכונות הלו קיימות דירות חדשות וגם וותיקות בשפע של גדלים.

חופש כלכלי

האפשרות לחיות בחופש כלכלי היא מטרתם של אנשים רבים. הכוונה היא שיש להם אפשרות כלכלית לא לעבוד כיוון שבכל חודש הם נהנים מהכנסה פסיבית ממקורות שונים כמו הכנסה משכר דירה, מהשקעה שביצעו או מפעילות מסחרית בשוק ההון.

רבים מהם ממשיכים לעבוד בשביל הסיפוק ואחרים רוכשים דירות ומשכירים אותן כדי ליהנות מהחופש הכלכלי ולא רק בתקופת הפנסיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *