מחפשים דירה? 4 פעולות שכול אחד חייב לבצע לפני רכישה

אם אתם מחפשים דירה באזור חיפה והקריות, הרי שנמצאת לפניכם דרך מאתגרת! שכך הקריות וחיפה הם אזורים שמתחדשים בכול יום, כמו גם שהם מציעים לרוכשי הדירות פרוייקטים חדשים שצצים בעיר הגדולה או באזור הקריות. את ההתחדשות ניתן לזהות בלוחות מכירת דירות שמציעים מגוון רחב של דירות בחיפה ובקריות. עם זאת, לפני הרכישה ולפני שאתם מתחייבים למשכנתא – חשוב לשים לב לכמה דגשים חשובים. אז מהן הפעולות שצריך לבצע לפני רכישת דירה? הנה 4 פעולות חשובות:

בחירת משכנתא מתאימה

לפני שאתם מתחייבים למי שמוכר דירה, כמו לפרויקט או לקבלן, חשוב לעשות את כלל הבירורים שנוגעים למשכנתא. כיום, הבנקים המסחריים מציעים משכנתאות בריבית נמוכה לזוגות צעירים, כמו גם מסלולי שונים שנחשבים נוחים. ובכול זאת יש להתייעץ יועץ משכנתא מקצועי ואמין על מנת שתוכלו לבצע בחירה נכונה שדואגת לאינטרסים שלכם. בחנו את כול המסלולים תוך איתור בנק מתאים, וחפשו יועץ מקצועי שיכול לנהל עבורכם משא ומתן מול הבנק, כמו גם לסייע לכם בבחירת המימון הנכון לרכישת דירה ראשונה.

בדיקת דירות באזור המבוקש באמצעות לוח דירות מקצועי

לפני שאתם "ננעלים" על דירה מסוימת או על אזור מגורים בחיפה: רצוי להכנס אל לוחות לחיפוש דירה ולבצע חיפוש ממוקד של דירות ומבנים פרטיים בחיפה ובקריות. חשוב לדעת כי באזורים אלה קיים פיתוח מסיבי של אזורי דיור: לכן בחירת דירה מלוח דירות, או בחינת פרוייקטים חדשים באמצעות חברות העוסקות בתיווך דירות – תעזור לכם למקד את החיפוש שלכם.

בירור לגבי המוכר או הקבלן

מומלץ לבצע בירור מקיף לגבי מוכר הדירה או הקבלן אשר ממנו תרכשו את הבית שלכם. בררו אודות זכויות הדירה בטאבו וודאו כי אין עיקולים או שעבודים על הנכס. אם אתם רוכשים דירה מקבלן, נסו ליצור קשר עם קונים אחרים שרכשו דירה ממנו, כדי להביא האם הם מרוצים מהדירה שרכשו מהקבלן האמור. בדקו כי אתם רוכשים דירה מקבלן רשום. קבלן רשום הוא איש מקצוע שלא הוגשו נגדו תביעות ב5 השנים האחרונות. במידה ואתם מבצעים עסקה פרטית, שלבו בעסקה עורך דין נדל"ן מיומן שיוכל לבצע עבורכם בדיקות חשובות בנוגע לנכס ולמי שמוכר אותו. חשוב לדעת כי חברות שעוסקות בתיווך דירות – יכולות לבצע עבורכם את הבדיקות החשובות ביותר בעת רכישת דירה.

ביצוע בדק בית ו הערכת שמאי מקרקעין

חשוב לבצע בדק בית לדירה שאתם רוצים לקנות, בעיקר אם מדובר בנכס שנבנה על ידי קבלן או כזה שבוצעו בו שיפוצים. מי שמבצע בדק בית הוא קונסטרקטור מיומן שיבחן את הנכס ויבדוק כי אין בו ליקויים לאחר מכן יגיש לכם איש המקצוע, דו"ח מפורט לגבי המבנה והאלמנטים שיש בו. בכך תוכלו להבין אם הרכישה כדאית. בזמן רכישת דירה, בעיקר כאשר מדובר בדירה יד 2 , מומלץ לבחור שמאי מקרקעין שיבחן את הדירה ואת הבניין בו היא נמצאת ואת הנכס וסביבתו. בכך תוכלו לקבל מהשמאי הערכת מחיר בהווה ובעתיד.

לסיכום, חיפוש דירות ממוקד באמצעות לוחות דיור, כמו גם שימוש בבעלי מקצוע מיומנים – יעזור לכם למקד את החיפוש שלכם ולהנות מיותר אופציות ברכישת דירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *