מהן מערכות כיבוי האש שכדאי להתקין בנכסים מסחריים?

התקנת מערכות כיבוי אש נדרשת על פי חוק בנכסים מסחריים. אולם סוג המערכות נקבע בהתאם לגודל, אופי השימוש, ומאפייני המבנה. נכסים מסחריים מטבעם כוללים תנועה גדולה יותר של אנשים ולכן הסיכון בהם גובר במקרה של שריפה. איתור וכיבוי מהיר של התלקחות מקטין את הסיכון לנזקים חמורים לרכוש ומאפשר לפנות את הנוכחים במבנה בצורה בטוחה ומהירה.

גלאי עשן

גלאי עשן מספקים שכבת הגנה ראשונה למבנה בכך שהם מאפשרים לאתר שריפה באופן מהיר ומידי. ישנם סוגים שונים של גלאי עשן וכדי לקבל את המענה המתאים ביותר חשוב מאוד לבחור בסוג אשר מתאים בצורה מדויקת למאפיינים המיוחדים של המבנה. גלאי עשן מבוססים על טכנולוגיות שונות ביניהן טכנולוגיית יניקה וטכנולוגיית לייזר, בכל סוג בו תבחרו, קחו בחשבון שקיימת חשיבות רבה לפריסה נכונה של הגלאים במבנה.

מערכת ספרינקלרים

גלאי עשן מגלים את השריפה ומדווחים עליה, אולם כדי למנוע את התפשטותה המהירה ועל מנת למזער את סיכוני השריפה, יש צורך בשכבת הגנה נוספת והיא מערכת ספרינקלרים. ספרינקלרים לכיבוי שריפות ייכנסו לפעולה כאשר הטמפרטורה בחלל עוברת את הרף שנקבע וכשקיימת אינדיקציה ברורה לכך שיש שריפה. על הספרינקלרים לעמוד בכל התקנים הנדרשים והתקנתם צריכה להתבצע בפריסה רחבה.

ציוד כיבוי אש

שכבת הגנה נוספת וחיונית לנכסים מסחריים היא ארון כיבוי אש ובו כל הציוד המתאים לרבות מטפים, גלגלון, זרנוקים וכדומה. ארון כיבוי אש צריך להימצא בכל קומה ולהיות בהישג יד כך שבעת חירום יהיה את כל הציוד הנחוץ כדי להילחם בשריפה באופן מהיר ויעיל. כדי לדעת איזה ציוד על הארון להכיל והיכן למקם אותו בדיוק יש להתייעץ עם מומחים לתחום.

אמצעים לפינוי

מרכזים או נכסים מסחריים עשויים לכלול כמות גדולה של אנשים בכל רגע נתון. לכן כל נכס מסחרי חייב שיהיו בו את כל האמצעים הנחוצים על מנת לפנות את ההמון בצורה כמה שיותר בטוחה ויעילה. לשם כך יש לשלב במבנה גם מערכות כריזה, שילוט בולט וברור, חדרי מדרגות מבודדים, שימוש בחומרי גלם עמידים בפני שריפות, מערכות אוורור ופיזור עשן ועוד.

מערכות כיבוי אש יכולות לעשות הבדל גדול, למנוע נזק לרכוש ולהציל חיי אדם. לכן יש להתקין אותן בהתאם לתקנים הנדרשים ולהמלצתם של אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום. כמו כן מלבד התקנה ופריסה של מערכות כיבוי אש חשוב גם לתחזק אותן כראוי לאורך השנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *