עסקאות מקרקעין – מדוע לא כדאי לחתום על זכרון דברים ?

עסקאות מקרקעין

 עסקאות מקרקעין – מדוע לא כדאי לחתום על זכרון דברים ?

לא רבים מודעים לכך אך אין כל דרישה בישראל לכך שחוזים יהיו כתובים וניתן לבצע עסקאות רבות גם בהסכמה שבעל פה. אך יש מספר חריגים לכלל הזה ואחד הבולטים שבהם הוא דרישת הכתב בעסקאות מקרקעין. אז נכון במהלך השנים הפסקה כירסמה בדרישה הזאת, אך עדיין ברוב המקרים אם תפנו אל בית המשפט בעניין של עסקאות מקרקעין הוא לא יסכים לקבל את החוזה אם הוא לא כתוב. אך יש חריג בולט לנושא זה והוא זיכרון דברים. עליכם לקחת בחשבון שאם אתם חותמים על זיכרון דברים עם הצד השני מאוד יכול להיות כי בית המשפט יחשיב את הזיכרון הזה כחוזה לכל דבר ועניין וכך ייווצר מצב שגם אם אתם לא מעוניינים למכור או לקנות את הנכס בסופו של דבר זיכרון הדברים יחייב אתכם לעשות זאת.

מדוע אסור לעשות עסקת מקרקעין ללא ליווי צמוד של עורך דין?

בטח כבר הבנתם כי העולם של עסקאות מקרקעין הוא עולם סבוך מאוד עם הרבה מאוד חריגים וכללים. לא רק זאת אלא שפעמים רבות עסקת מקרקעין היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שנבצע במהלך החיים שלנו וזה אומר כי אנחנו צריכים לחשוב על כל דבר שאנחנו עושים בצורה מדוקדקת. על רקע זה יש לציין כי לא כדאי לעשות אף צעד בעסקת מקרקעין ללא סיוע צמוד של עורך דין מקרקעין בחיפה  או בכל עיר אחרת. עליכם להבין כי רק כך תוכלו לנהל את העניינים שלכם בצורה חכמה וזהו משהו שאתם חייבים לחשוב עליו לפני שאתם בכלל מתחילים את המשא ומתן עם הצד השני בין אם אתם מוכרים או קונים.

האם כל עורך דין יכול לסייע לי בתחום של מקרקעין?

עליכם לקחת בחשבון כי התחום של מקרקעין הוא בין התחומים הכי סבוכים בעולם עריכת הדין וזהו תחום שדורש המון ידע. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אם אתם פונים אל עורך דין בנושאי מקרקעין עליכם לפנות אל עורך אשר מתמחה בעולם המקרקעין ולא בעולמות אחרים. אם העורך דין שלכם מומחה בדין פלילי או במשפט מסחרי הוא ממש לא יוכל לסייע לכם בעולם המקרקעין ועל כך אתם צריכים לחשוב. על כן פנו אל עורך דין מקרקעין בחיפה או בעיר שבה אתם פועלים ואל תתפשרו על נושא זה.

נסו לקבל המלצות על העורך דין לפני שאתם בוחרים בוכדי

אין ספק שכאשר אנחנו פונים אל עורך דין מקרקעין בחיפה, כאשר אנחנו מחפשים דירות למכירה בחיפה והקריות , ולצורך העניין גם בערים אחרות אנחנו צריכים להבטיח כי הוא יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי כדאי לכם מאוד לוודא כי יש לכם המלצות על העורך דין וכך תוכלו לדעת כי מדובר בעורך דין מומחה, מקצועי ואיכותי במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *