מטבחים קטנים יכולים להיות אתגר בכל הנוגע לאחסון במטבח וארגון. עם זאת, עם הפתרונות הנכונים וקצת יצירתיות, תוכלו להפיק את המרב מהמרחב המוגבל שלכם. כאשר אתם מחפשים דירות להשכרה בקריות אל תפחדו מדירות קטנות. להלן מספר טיפים לבית ומטבח מאורגנים:

סילוק עומס: הצעד הראשון למטבח מאורגן

לפני שתוכלו לארגן את המטבח שלכם ביעילות, חשוב לסלק את העומס ולשמור רק את הפריטים שאתם באמת צריכים. התחילו לעבור על הארונות, המגירות והמשטחים שלכם, והסירו כל דבר שאינכם משתמשים בו באופן קבוע. תהליך זה לא רק ישחרר מקום יקר ערך, אלא גם יקל עליכם לשמור על המטבח שלכם מסודר לאורך זמן.

כדי לשמור על מטבח נקי מעומס, אימצו את כלל "אחד נכנס, אחד יוצא", שבו אתם נפטרים מפריט בכל פעם שאתם מביאים פריט חדש הביתה. תרגול זה יעזור למנוע מהמטבח שלכם להיות עמוס מדי ויבטיח שתשמרו רק על פריטים חיוניים בהישג יד.

מוצרי מזון תקנו אך ורק את מה שאתם צריכים, על מנת לא להתפתות ולקנות מוצרים מיותרים, הכנסו לסופר אונליין ובחרו רק את המוצרים הרצויים לכם. לחם, גבינות, דגני בוקר קפטן קראנץ, בשר, דגים וכד'.

אחסון במטבח

פתרונות אחסון אנכיים: ניצול מירבי של שטח הקיר שלכם

אחת הדרכים הטובות ביותר למקסם את האחסון במטבח קטן היא להשתמש בשטח הקיר שלכם ביעילות. קיימים פתרונות אחסון אנכיים רבים, כגון מדפים, מארגנים המותקנים על הקיר ומדפים תלויים. התקנת מדפים פתוחים או מדפים צפים יכולה לספק אחסון נוסף לכלים, כלי בישול ומוצרי מטבח חיוניים אחרים, בעוד שמארגנים המותקנים על הקיר יכולים לעזור לשמור על סדר בכלי מטבח, תבלינים ופריטים קטנים אחרים.

אפשרות נוספת היא להשתמש בווים או במתלה סירים תלוי לאחסון סירים, מחבתות וכלי בישול מעל הראש. פתרון זה לא רק משחרר מקום בארונות ובמגירות, אלא גם מוסיף אלמנט ויזואלי אטרקטיבי לעיצוב המטבח שלכם.

שימוש חוזר בפריטי משק בית נפוצים לאחסון נוסף

אתם לא צריכים לקנות פתרונות אחסון יקרים כדי ליצור יותר מקום במטבח הקטן שלכם. עם קצת יצירתיות, אתם יכולים לעשות שימוש חוזר בפריטים ביתיים נפוצים כדי שישמשו כאפשרויות אחסון נוספות. לדוגמה, ניתן להשתמש במוטות מתח כדי ליצור מחיצות בארונות ובמגירות, בעוד שניתן לחבר רצועות מגנטיות לחלק הפנימי של דלתות הארון כדי לאחסן סכינים או צנצנות תבלינים.

לוח מחורר הוא פתרון אחסון רב-תכליתי נוסף, שכן ניתן להתאים אותו אישית עם ווים, מדפים וסלים כדי להחזיק מגוון פריטים. על ידי חשיבה מחוץ לקופסה, אתם יכולים להפיק את המרב מהפריטים שכבר יש לכם ולחסוך כסף על פתרונות אחסון.

רהיטים ומכשירים חסכוניים במקום

כאשר גרים בבית קטן, חשוב לבחור ברהיטים ובמכשירים שיוציאו את המרב מהמרחב המוגבל שלכם. בחרו ברהיטים מתקפלים או רב-תכליתיים, כגון עגלת מטבח שיכולה לשמש גם כמשטח הכנה וגם כיחידת אחסון או שולחן מתקפל שניתן להצניע כאשר אינו בשימוש.

בעת קניית מכשירים, חפשו אפשרויות קומפקטיות וניידות שאינן תופסות יותר מדי מקום. לדוגמה, שקלו מקרר מיני, מדיח כלים נייד או שילוב של מיקרוגל ותנור טוסטר.

הגדלת שטח האחסון במטבח קטן עשויה להיראות מרתיעה, אך עם הגישה הנכונה, אתם יכולים ליצור מרחב פונקציונלי ומאורגן. על ידי סילוק עומס, שימוש בפתרונות אחסון אנכיים, שימוש חוזר בפריטים ביתיים ובחירת רהיטים ומכשירים חסכוניים במקום, תהיו בדרך הנכונה לאמץ את אורח החיים של המטבח הקטן. אל תתנו למרחב המוגבל לעצור אתכם – עם קצת יצירתיות ותכנון, אתם יכולים לגרום למטבח הקטן שלכם לעבוד בשבילכם.