קנייה של דירה חדשה

דירה חדשה

דירה חדשה

הרצון לגור בדירה חדשה במקום לגור בשכירות מקנן אצל משפחות רבות. הן עושות מאמצים גדולים כדי לצבור משאבים שיאפשרו להן לרכוש דירה, כדי לחיות בנוחות וברוגע בדירה משלהם. כל התהליך של רכישת דירה חדשה הוא ארוך ומייגע אך התוצאה הסופית, שווה את כל המאמץ. בשלב הראשון בוחרים את סביבת המגורים אשר יש לה חשיבות רבה כיוון שהיא זו שמעצבת את האישיות של הילדים אשר מתחברים לחברים בגן הילדים ובבית הספר. יש משפחות צעירות שבוחרות לגור בסביבה של בני המשפחה כדי שתהיה קרבה גיאוגרפית עם המשפחה המורחבת ויש אחרים שמעדיפים לרכוש בתים בשכונות חדשות, בערים שמוקמות כעת או באזורים מרוחקים כיוון ששם העלויות הן נמוכות באופן משמעותי.

אם מדובר בזוג אשר רוכש את הדירה הראשונה שלו, אין עליה עלות של מס רכישה תשלום כלל. אך אם מדובר במשפחה אשר משפרת את איכות החיים שלה ועוברת מהדירה הקטנה שברשותה אל דירה חדשה שהיא גדולה יותר, יהיה עליהם לשלם מס רכישה על פי מדרגות המס שנקבעו על ידי משרד האוצר. כאשר מתעניינים ברכישת נכס חדש יש להביא בחשבון את כל העלויות הנלוות כדי לוודא שהתקציב הקיים יספיק כדי לשלם זאת.

תשלומים עבור דירה חדשה

בשלב ראשון הלקוחות משלמים לחברה הקבלנית את ההון הראשוני שיש להם על פי הקביעה של כמה אחוזים מתוך הערך הכללי של הדירה משלמים בכל מדרגה. לאחר מכן, פונים לבנק לקבלת משכנתא עבור יתרת התשלום. כיוון שמדובר בהליך מורכב, רוב המשפחות נעזרות ביועץ משכנתאות מומחה לצורך כך. הוא דואג שהם יקבלו את הצעת המחיר הטובה ביותר, שבה תשלום הריבית והעמלות הוא מופחת. הוא מתכנן את מסלולי ההחזר כדי לא ליצור סיכונים לאורך השנים הרבות שבהן המשפחה תשלם משכנתא. על פי היכולות הכספיות וההכנסות כעת, הם יקבלו יחד החלטה מה יהיה משך ההחזר של ההלוואה. ברוב המקרים מדובר בטווח שבין 30-15 שנה.

עלויות נלוות של עסקת הנדל"ן

אם רוכשים דירה חדשה שנמצאת כעת בהליך של בנייה, יש להביא בחשבון עלויות נוספות שיתווספו לערך שנקבע לדירה. מדד תשומות הבנייה מחושב לאורך תקופת ההמתנה וכיוון שהמחירים הבסיסיים של הדירות הם די גבוהים, גם מדד תשומות הבנייה שיצטרך הלקוח לשלם בעת קבלת הדירה למגורים יהיה גבוה ויכול לנוע בין עשרות למאות אלפי ₪ שיתווספו לתשלום עבור הדירה.

תשלומים מנהליים

הלקוח מכין תחשיב שבו הוא כולל את העלויות הצפויות, מס רכישה אם מדובר בשיפור תנאי המחיה על ידי רכישת דירה חדשה, שכר טרחה לעורך הדין על פי סך האחוזים מערך הדירה שנקבעו ביניהם, כמו כן עלויות של ניקיון הדירה, הדברה, שיפוץ אם יש תכנון לשינויים מסוימים. הלקוחות לא מוותרים על עיצוב הפנים של הדירה שכולל גם קנייה של רהיטים, ציוד, אקססוריז ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *